با سیستم Smart AR سونی به دنیای مجازی سفر کنید

فناوری اطلاعات تکنولوژی جدید کامپیوتر موبایل هوشمند - تلفن همراه لپ تاپ

سونی با نمایش دمویی که آن را در ادامه مشاهده می کنید، نشان داد که در زمینه تحقق AR و پیاده سازی پروژه SmartAR بسیار کوشا و موفق است. در این ویدئو مشاهده خواهید کرد که سونی چگونه تعجب بینندگان را بر می انگیزد و حتی عده ای را در مورد دنیای واقعی و مجازی به شک می اندازد مبحثی که این روزها…

با سیستم Smart AR سونی به دنیای مجازی سفر کنید

سونی با نمایش دمویی که آن را در ادامه مشاهده می کنید، نشان داد که در زمینه تحقق AR و پیاده سازی پروژه SmartAR بسیار کوشا و موفق است. در این ویدئو مشاهده خواهید کرد که سونی چگونه تعجب بینندگان را بر می انگیزد و حتی عده ای را در مورد دنیای واقعی و مجازی به شک می اندازد

مبحثی که این روزها در مورد آن صحبت می شود، AR است. AR که مخفف Agumented Reality است به معنای نزدیک شدن به دنیای واقعی و از بین بردن مرز واقعیت و دنیای مجازی است.

این روز ها بیشتر کمپانی های تولید کننده بازی تلاش می کنند تا حد ممکن AR را در بازی های خود پیاده سازی کنند تا با نزدیک کردن دنیای واقعی به مجازی هیجان را برای گیمر ها بیشتر کنند. از کنسول ها و کنترلر هایی که بیشتر در این زمینه موفق بوده اند می توان به کنسول Sony PS3 به همراه کنترلر Move و کنسول Xbox به همراه کنترلر اشاره کرد. کاربران زمانی که از این کنسول ها استفاده می کنند بیش از پیش درگیر بازی می شوند. زیرا حرکت آنها منجر به حرکت شخصیت بازی می شود و عکس العمل هایشان نقش مهمی را در بازی ایفا می کند. به این ترتیب تمام حواس گیمر به حرکاتش است و درواقع خیلی بیشتر از زمانی که تنها از دکمه ها استفاده می کند، درگیر بازی می شود.

این بار سونی قصد دارد تکنولوژی AR را به صورت کاملا پیشرفته تر به بازار عرضه کند. در تکنولوژی AR سونی همه اشیا قابل تشخیص هستند و در تولید تصاویر مجازی و حرکت آنها نقش اساسی دارند. علاوه بر این فناوری سه بعدی نیز به AR سونی اضافه شده تا بیش از پیش بتواند کاربر را به دنیای مجازی نزدیک کند.

سونی برای نشان دادن پیشرفت خود در دستیابی به AR ویدئویی عرضه کرده که مشاهده آن شما را هیجان زده می کند. در این ویدئو مشاهده می کنید که سونی با به کار گیری تکنولوژی جدیدی که آن را SmartAR نامیده، قادر است تمام اشیا را در دنیای مجازی تشخیص دهد.

به طور مثال زمانی که توپ مجازی از داخل لیوان واقعی خارج می شود، می تواند کتاب روی میز را تشخیص دهد و با تغییر زاویه کتاب، مسیر توپ نیز تغییر می کند. علاوه بر این پرندگان با استفاده از تکنولوژی SmartAR سونی ظاهرا در هوا پرواز می کنند.

موضوع : تکنولوژی , فناوری اطلاعات ,
مطالب مرتبط
  • 10 تکنولوژی امروزی که روزی فرزندانمان به آنها خواهند خندید! 10 تکنولوژی امروزی که روزی فرزندانمان به آنها خواهند خندید!
  • با صندلی فرست‌کال، فارغ از سروصدای محیط اطراف، تماس بگیرید یا استراحت کنید با صندلی فرست‌کال، فارغ از سروصدای محیط اطراف، تماس بگیرید یا استراحت کنید
  • فاضلابی که خود را تصفیه می‌کند؛ آب بیشتر، لجن کمتر فاضلابی که خود را تصفیه می‌کند؛ آب بیشتر، لجن کمتر
  • تولید کوچکترین تراشه نمایشگر فول اچ دی با تکنولوژی دی ال پی تولید کوچکترین تراشه نمایشگر فول اچ دی با تکنولوژی دی ال پی
  • چگونه نرم افزار IMO را روی ویندوز نصب کنیم؟ چگونه نرم افزار IMO را روی ویندوز نصب کنیم؟
  • فتوشاپی که به دستور شما و صدای شما عکس‌ها را ویرایش می‌کند فتوشاپی که به دستور شما و صدای شما عکس‌ها را ویرایش می‌کند